Bemutatkozás


A TRAPPANCS Szervátültetett Gyermekek Egyesületének tagjai szervátültetésen átesett, vagy még szervre váró gyermekek, tinédzserek és fiatalok, akik az ország különböző pontjain élnek, egy dolog közös bennük: gyermekkoruk egy része a betegségről, kórházról, műtétekről szólt. A sikeres szervátültetés után számukra kinyílik egy ismeretlen világ, ahova a betegség miatt megcsappant önbizalommal lépnek. Célunk megteremteni a feltételeket, hogy a szervátültetett tinédzserek beilleszkedjenek a közösségbe, és a lehető legteljesebb életet élhessék, valamint képességeik olyan mértékű fejlesztése, hogy teljesítőképességük elérje, vagy megközelítse az egészséges kortársaiét, én-képük és önbizalmuk javuljon. Pszichoszociális rehabilitációs programjainkkal a fő hangsúly a szervátültetett fiatalok önállósodásán és a tinédzserkorból felnőttkorba kísérésén van.

A másik feladatunk az egyénre szabott sportolási lehetőségek megtalálása, a gyermekekkel a sportolás rekreatív, kitartást és csoportkohéziót erősítő jellegének felfedeztetése, majd a rendszeres edzések és versenyek támogatása, versenyzőink eljuttatása a hazai- és nemzetközi versenyekre.  (Szervátültetettek Európa Bajnoksága és Világbajnoksága). 

Mire gyűjtünk?


A Trappancs Szervátültetett Gyermekek Rehabilitációs és Sportegyesülete a gyermekkorban történt szervátültetés utáni rehabilitáció egyik nagyon fontos mérföldköve. Az egyesület kiemelten foglalkozik a tinédzser kor problémáival, illetve az elhúzódó betegeskedés miatti önértékelési problémák kezelésével. A célkitűzésünk egy szakmai elveket tudatosan használó, igényes pszichoszociális rehabilitációs program az átmeneti korosztály számára, megkönnyítve a társadalomba való beilleszkedésüket és segítve az önállósodási folyamatukat.

A programok között egyensúlyban vannak az egyéni és a csoportos foglalkozások, Így nemcsak az egyéni teljesítmény fejlődésére van lehetőség, hanem az egymás iránti bizalom és együttműködés kialakulására, erősödésére is fokozottan van jelen, de azáltal, hogy a gyerekek kapcsolatba kerülnek velük hasonló élethelyzetben levő kortársaikkal, más perspektívában láthatják betegségüket, bátorságot és erőt tudnak meríteni.


Képgaléria

Videó