Bemutatkozás
A békéscsabai székhelyű Magyar Újjászületés Alapítvány évek óta szervez kerékpártúrákat az országban, ezek tapasztalatait felhasználva hagyományteremtő szándékkal 2014-ben egy kerékpáros programot indítottunk el, amelynek célja, a kerékpározás szabadidős tevékenységként való népszerűsítése mellett a határon átnyúló kapcsolatok erősítése, a határ menti terület kultúrájának megismertetése. „Határmente” programunk - amely egy teljesítménytúra megtétele Békéscsaba és Nagyszalonta között, egy ehhez kötött nyereménysorsolással – olyan sikeres lett, hogy az évente jelentkező résztvevők száma évről-évre megduplázódik.
A Bihar Túrák Egyesület és a Mozdulj meg! Békéscsaba mozgalommal közösen készítettünk 2015-ben egy egész éves programtervet Csabai Tekergők néven, amely az egészséges életmódra irányítás mellett nagyon jó közösségépítőnek bizonyult minden korosztály számára, ahol a résztvevők megismerhették környezetünk értékeit és gyarapíthatták ismereteiket.
Alapítványunk célja a most induló, egészséges életmódra ösztönző dohányzásról leszoktató programunkkal is az, hogy javítson az ország hátrányos helyzetű lakóinak életkörülményein. A program tulajdonképpen egy nyereményjáték, ahol mindenki - aki teljesíti a részvételi feltételeket - nyer: további, egészséges életet, és egy kiemelkedően kedvező feltételekkel megvásárolható kerékpárt. .
Az Alapítvány folyamatosan bővülő honlapján rendszeresen tesszük közzé a közeljövőben várható, a szervezet céljaival összefüggő tematikus rendezvényeket, kiemeljük az általunk vélt többletértékkel rendelkező üzleti kezdeményezéseket. Blogjainkon hétköznapi emberek sikertörténeteivel ismerkedhetnek meg az olvasók, illetve „Ízes beszéd” elnevezésű, rendszeresen megjelenő sorozatunkban pedig olyan magyar alapanyagokkal, hozzávalókkal foglalkozunk, amelyek nem csak egészségesek, hanem elérhető árukkal színesebbé is tehetik hétköznapi ételeinket. Facebook oldalunkon, ahol közel 600 aktív, magyarországi és határon túli követővel rendelkezünk pénzügyi, takarékossági kérdésekben adunk tippeket.
Az alapítvány munkájához a 2010. évi megalakulás óta számos segítő csatlakozott az ország minden tájáról, anyagi helyzetüktől függetlenül. Hivatalos önkénteseink létszáma 2015-re elérte a 25 főt. Segítségükkel több ízben nyújtottunk magyarról angolra és németre történő fordítási támogatást a hazai, és külföldi vásárokon megjelenő kézműveseknek, kistermelőknek. Rendszeresen segítettünk nekik jogi és munkaügyi kérdésekben, emellett jogi ügyekben adtunk támogatást hátrányos helyzetű magánszemélyek részére is
Mire gyűjtünk?
Az Alapítvány célja:
A települések helyi közösségeinek újjáéledésének, az elmaradott térségekben élő, hátrányos helyzetű emberek önfenntartásának elősegítése.
Pozitív jövőképpel rendelkező emberek támogatása, akik képesek saját sorsukat irányítani, de az induláshoz segítségre van szükségük.
Kiemelt célnak tartjuk az egészséges életmódra való nevelést, ösztönzést, illetve a vidék épített és természetes környezeti értékeinek védelmét.