Bemutatkozás
A Remy-Art Nemzetközi Ötvösművészeti Alkotóház Alapítvány 1996. április 30-án azzal a céllal alakult, hogy az ötvös kézműves szakmát összefogja, oktassa, népszerűsítse a művészeteket, ipar-, és képzőművészeti gyűjteményt hozzon létre, segítse a fiatal ötvösök és művészek pályakezdését, s figyelemmel kísérje a továbbiakban szakmai fejlődésüket az alkotóház keretein belül.
Sok végzett hallgatónak a legnagyobb gondot a munkahely hiánya jelenti. A tehetséges fiatalok az elképzelt világukról - amit szeretnének kifejezni, megalkotni, megtervezni, - nem tudnak konzultálni sem a kollégáikkal, sem idősebb mesterekkel. A problémák megoldására az alapítvány bérel egy lakást, amely ezen céloknak a megvalósítására alkalmas,mint alkotóműhely.
A Kézműves - Alkotóműhely betölti azt a vizuális nevelő szerepet, ami komplett átfogó tudás: tudományos, ismeretterjesztő, és az esztétikai képzések. Ezt a formát önkormányzati engedéllyel iskolán kívüli képzéssel, tanfolyami formában végzi az Alapítvány pártoló tagjaival.
A hallgatók jelentkezésekor szintfelmérés történik tudásukról, majd ennek függvényében személyre szabottan foglalkozunk a hallgatókkal. Először elméleti képzésben vennének részt: forma és színelmélet, absztrahálás a természet tárgyairól, művészettörténeti ismeretek formában. Az alapvető rajzkészségek, tehetségek, összefoglaló formában, tudássá fejlődik. Az elméleti képzés sikeres elsajátítása után a hallgatók elkészítik az általuk megtervezett, konzultált darabokat. Minden ember tanulási ideje különböző, ezért aki gyorsabb, elkezdheti a tervezést, ami elősegítheti a lassabban gondolkodók produkcióit.
A vizuális oktatás minden korcsoport számára egy kreatív időtöltés, elfelejteti a hétköznapok gondjait, egy közösség tagja lesz. A saját környezetében tovább adhatja a látottakat, a gyermeket eltartó felnőttek, megértik saját gyermekük problémáit. Türelmesebbek lesznek hozzájuk.
Mire gyűjtünk?
A művészek feladata feltárni az adott kor hiányosságait, ill. ha tud útmutatást kínálni.
Kiben mi lakozik, környezetünk, hogy épül fel, a művészek lerajzolják, megfestik, megmintázzák, értelmezik.
Ehhez az Alkotóműhelyünk szükséges, ami új gondolati központként működne, a művészeket bemutatja, aki kíváncsi, eszközeiket, technikáikat tanulmányozhatná.
A művészek nem az eszközök eltitkolásával alkotnak, hanem a bennük rejlő ősképek megjelenítésével. A gondolat a művészetük.
Az innovációs projekt lényege, olyan bemutatókat szervezni az Alkotóműhelyben, ahol nem a kiállítás a lényeg, hanem az érdeklődő alkotása, illetve a tanítása. Minden korosztály számára elérhető, az alkotás elfelejti a racionalitást. Aki kíváncsi a fantázia világára, a művészek képesek bemutatni.
Állandó kiállításon, a vitrinekben lehetnek ékszerek, kerámiák, szobrok, iparművészeti tárgyak.
a falon festmények.
A kiállítások szombat este 6h-kor nyílnának meg az Alkotóműhelyben, az időtartamuk három hét.
A megnyitón társművészek lépnének fel, ha lehet az utcán hívogató jelleggel - táncosok.
A megnyitó ténye ne a méltatásról szóljon, hanem kötetlen beszélgetés "provokálása", kinek mint mond az alkotó - vezetheti művészettörténész.
Művészeti eszközök bemutatása, kreatív tanítása.
1. Ötvösség - eszközöket az Alapítvány biztosít.
2. Festészet - a vendég művész hozza magával
3. Mintázás - agyagot biztosít az Alapítvány
A kiállításokat 2017 április 1.-án kezdenénk 21.-ig - szobor
április 29. –május 19. - ezüstműves dísztárgyak
junius 3. –junius 16. - kerámia
június 24.- július 14. - zománc falikép
július 29.-augusztus 18. - olaj festmény
szeptember 2.-szeptember 22. - azsúr zománc ékszerek
szeptember 30.-október 13. - azsúr zománc tárgyak
október 21.-november 10. - bőr plasztikák
november 18.- december 8. - textil faliképek
2018. január 6.- január 26. - design ruhák
február 10.-március 2. - kép grafika
március 10.-március 31. - fotó