Bemutatkozás
Az Alapítvány által fenntartott Játszóház munkatársai (jelenleg Tunyogi Pedagógiai Szakszolgálat néven) évtizedek óta a halmozottan sérült gyermekekért dolgoznak. Az intézmény vezetője, és a játékterápia kitalálója,Tunyogi Erzsébet, konduktor, pszichoterapeuta.
Evvel a speciális, multidiszciplináris játékterápiával központi idegrendszeri és genetikai károsodott gyermekeket gyógyítunk, felhasználva a legmodernebb orvosi, pedagógiai, pszichológiai elveket, módszereket. Komplexen fejlesztjük a mozgást és az érzékszerveket, azért, hogy a tanulási képességek minél inkább kibontakozhassanak, és, hogy a gyermekek minél teljesebb életet élhessenek.
A terápia alapgondolata az, hogy a "játék" a tanulás legősibb formája (az állatvilágban is), szerepjátékok során készülhetünk fel a sikeres megküzdésre az életben, gyakorlatilag ezt az elvet használjuk fel gyógyításra.
Olyan módon-szinte észrevétlenül- irányítja a szakember a foglalkozáson a gyerekek mozgását, gondolkodását, hogy modellálja a világot, úgy, mintha a sérült kisgyermek ezt "spontán" tenné.
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a terápiába az egész családot bevonjuk, hiszen a gyermek számára a legfontosabb, fejlesztő környezet a család. Nagy hangsúlyt fektetünk az anya és az apa felmerülő problémáira is, legyen ez akár párkapcsolati, akár gyermeknevelési jellegű.
A csapatban dolgozik mentálhigiénés szakember, biológus-gyógypedagógus, gyógytornász és természetesen neurológus szakorvos is.
Mire gyűjtünk?
Célunk, minél több sérült gyermeket a társadalomba integrálni, segíteni őket abban, hogy megtanuljanak teljes életet élni.