Bemutatkozás


A látássérülteket segítjük, képviseljük családsegítés,  tehetséggondozás, közösségteremtő programok formájában. Mozgáskoordinációs, terápiás foglalkozásokat, egészségre nevelő, szemléletformáló programokat, zenei, kulturális, hagyományőrző rendezvényeket és klubfoglalkozásokat tartunk. Rehabilitációs foglalkoztatást működtetünk, ahol megváltozott munkaképességű személyeket foglalkoztatunk, valamint külső és belső képzéseket szervezünk, fizikai és infokommunikációs eszközök segítségével biztosítjuk számukra az akadálymentes munkahelyet, a munkához való egyenlő esélyű hozzáférést. Az alapítvány által szervezett érzékenyítő programokon a többségi társadalom betekinthet a látássérültek mindennapjaiba, és megismerkedhet a vakság által felmerülő élethelyzetekkel.

Mire gyűjtünk?


A Vakbarát alapítvány egy olyan közösségi hely megszerzését tűzte ki célul, ahol az ország területén élő vak és gyengénlátó emberek számára kulturális programokat, tanfolyamokat, egészségrenevelő és szemléletformáló előadásokat, látó emberek számára érzékenyítést, valamint hagyományőrző zenés rendezvények megtartását tervezi.

Az elmult években lehetőségünk volt nagylétszámú befogadó helyen megtartani programjainkat, rendezvényeinket, de ez a lehetőség technikai okok miatt megszünt. Szükségessé vált egy saját tulajdonú létesítmény megszerzése, melyet zavartalanul használhatunk napszaktól függetlenül.

Alapítványunk közhasznú szervezet, gazdasági tevékenységet nem folytat, ezért a fent említett működési célt nem tudja finanszírozni.

Célunk egy hely kialakítása a Vakok és gyengénlátók Művelődési központjának (kulturális és szabadidő központ) ház vásárlása, vagy bérlése, fenntartása, üzemeltetése.

A vakok kulturális és szabadidő központja az ország területén élő látássérülteken kívül, bárki számára elérhető lesz. Alapítványunk 2009 óta szervez közösségi programokat, de

a nagy érdeklődésre való tekintettel székhelyünk kicsinek bizonyul a programok megtartására.

Hagyományőrző rendezvényeinket országszerte látogatták a látássérültek, melyet többnyire hétvégén tartottunk meg. A célcsoport számára fogadóképes érdekképviseleti intézmények, csak munkanapokon, munkaidőben érhetők el, de ekkor sem kulturális és egyéb művelődési célból.

Ezért szükségszerűvé vált egy olyan közösségi ház megléte, megszerzése, mely otthont ad a látássérültek által szervezett beltéri programoknak, akár esti, akár hétvégi ütemezéssel.

Akadálymentes környezetben, fejlődik önállóságuk, nő önbizalmuk, mert egyedül is képesek lesznek az adott helyen, az adott tevékenység elvégzésére, megélésére.

A közösségi hely megszerzése, és üzemeltetése, egy olyan áttörést jelentene a látássérültek életében, mely eredményeként javulna mentális állapotuk, szélesedne érdeklődési körük, kibontakozhatna tehetségük