Bemutatkozás


A 2010 óta működő Zéró Balett - ZéróPlusz kortárs tánc társulat és stúdió mind oktatási és művészeti filozófiájában, mind technikájában és módszereiben ötvözi a keleti és nyugati hagyományokat. A ZÉRÓ koncepcióját a történelmi feljegyzések tanúsága szerint India adta a világnak. A hindu bölcsek számára a ZÉRÓ nem egyszerűen egy számot jelentett, hanem mindennek a kezdetét, kiindulását, a mag-ot, amelyből minden származik. Ennek megfelelően eredeti jele sem a mai kör, vagy ovális volt, hanem egyszerűen egy pont: ·

 

A társulat és stúdió nevében a ZÉRÓ kifejezés a misztikus középpontból való kiindulás szándékát jelzi, hiszen a ZÉRÓ a transzformáció helye: a számegyenesen ebben a pontban alakulnak át a negatív számok pozitívakká, az éj ekkor fordul át nappallá, a virtuális itt válik valóságossá. A ZÉRÓ ilyenformán számunkra az alkotási folyamat jelképe is, hiszen ebben a folyamatban megpróbálunk felfedni valami addig rejtetten maradót, megkísérelünk hidat építeni a spirituális és a materiális létezés között. A BALETT szó jelzi az európai kultúrkörbe való tartozásunkat és a nyugati hagyományok tiszteletére utal, még ha nem is jelenti ezek automatikus átvételét, hanem inkább alkotó továbbgondolásukat. Szemléletmódunkra jellemző a játékosság, és a humor is megcsillan az előadásokban, amelyek mindig szórakoztató és izgalmas szellemi kalandra hívják a közönséget.

 

 

Társulatunk egy összeszokott, de folyton megújuló csapat. Olyan fiatal táncosokból és koreográfusokból áll, akik bátran feszítik a saját maguk által felépített kereteket és hajlandóak a komfortzónát elhagyva átlépni a határaikat. Repertoárunkban sokféle előadás szerepel. Van iskolások körében népszerű, számítógépes nyelvezettel interaktív módon játszó produkció. Van kortalan rétegeket bevonzó párkapcsolati tematikát boncolgató humoros és önkritikus koreográfia kórussal, illetve vannak néha már a groteszkbe hajló, de egyben lírai élőzenés kísérettel ellátott rövidebb táncok, mely az egyén helyét keresik a társadalomban. Jó pár a létezéssel összefüggő kérdést vetünk fel munkáink során, melyre a válaszok megkeresése a néző dolga a látottak és hallottak hatására. 

Mire gyűjtünk?


Oktatási programjaink megvalósítására, előadások bemutatására, stúdiónk fenntartására (amelyben ingyenes próbalehetőséget biztosítunk más, saját próbateremmel nem rendelkező táncművészek számára is).


Képgaléria