Adományozás
Gyógyítás szívvel és szakértelemmel: betekintés a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat világába
Amikor egy szülő szembesül gyermeke súlyos betegségével, olyan érzések kavarognak benne, amelyeket szavakkal alig lehet kifejezni. A félelem, a bizonytalanság, az aggodalom minden gondolatot átszőnek. Ebben a kiszolgáltatott helyzetben válik igazán fontossá, hogy a családok a lehető legjobb kezekben tudják a gyermeküket.Így épült új központ a daganatos gyerekek gyógyulására!
“Sok év után is nehezen hiszem el, hogy a kisfiam egészséges.” “Már 12 éve, de ma is rettegéssel tölt el minden kis megfázás.” Gyakori mondatok azoktól a szülőktől, akik egyszer már átélték a legszörnyűbbet: gyermekük életveszélyes állapotát. Mivel küzdenek a kórházból való hazatérés után és mi segíthet nekik a hétköznapi életbe való visszatéréshez?Emberarcú Egészségügy - ezek az apróságok tehetik könnyebbé a daganatos gyerekek gyógyulását!
Súlyos, életveszélyes betegség esetén a legkisebb figyelmesség, emberség is rengeteget számít a gyógyulás folyamatában. Csodaszer nincs: a rákos megbetegedések kezelése hosszú, fájdalmas, kellemetlen mellékhatásokkal jár. A kórházban töltött időt azonban számos aprósággal lehet megkönnyíteni az apróságok és családjuk számára! Az Emberarcú Egészségért Díjas Démétér Program pontosan ezt adja minden csontvelő-transzplantált érintettnek!Nem csak a jelenben gyógyítunk, hanem a jövőbe is fektetünk - új lehetőségek a gyermekrákgyógyításban
A Magyar Gyermekonkológiai Hálózat, ismertebb néven a Gyermekgyógyítók több mint fél évszázada állnak a daganatos gyermekbetegségekkel küzdő kis páciensek és családjaik szolgálatában. Az alapítvány, amely az ország minden gyermekonkológusát és gyermekhematológusát összefogja, nap mint nap azon dolgozik, hogy a daganatos gyerekek életminőségét javítsa, a kezelések késői mellékhatásait minimalizálva.A „titkos összetevő”, avagy milyen körülmények között gyógyulnak a daganatos gyermekek
A legtöbb olyan felnőttben, aki gyermekként hosszabb időt kórházban töltött, élénken élnek ennek az időszaknak az emlékei. Távolság a szülőktől, csupa ismeretlen ember, rideg környezet, szörnyű koszt, magány és zavarodottság. A szülőkben pedig a lelkiismeret-furdalás és szomorúság, hogy magára kellett hagyniuk legféltettebb kincsüket. Szerencsére ma már más a helyzet a gyermekonkológián: minden a gyerekekért és családjukért történik.Példátlan orvosi összefogás a daganatos gyermekekért!
Ugye mindannyian azt szeretnénk, hogy a lehető legjobb kezelést kapjuk meg mi magunk, vagy szerettünk egy komolyabb betegség esetén? De valljuk be, nagyon sok múlik azon hol és mikor ér utol minket az a betegség. Sajnos a legtöbb esetben nem mindegy melyik kórházba, milyen felszereltségű osztályra, vagy éppen milyen orvoshoz kerülünk. Akár teljesen más esélyekkel is indulhatunk az ország két pontján. Erre találtak megoldást a magyar gyermekonkológusok.Tovább élni egy súlyos betegség árnyékában
„Sok év után is nehezen hiszem el, hogy a kisfiam egészséges.” - vallja be Csabi anyukája. Több mint 7 év telt el azóta, hogy a kisfiú újszülött korában csontvelő-transzplantáción esett át. Örökletes immunhiányos betegséggel született, ez a beavatkozás volt az egyetlen lehetősége az életben maradásra.Ezzel a 10 dologgal segíthetjük a súlyos beteg gyermekek családját!
Varázsszer, ami pár nap alatt meggyógyítja a daganatos betegséget? Erre sajnos még várni kell. Nincs egyetlen csodaszer. Van azonban 10 dolog, amivel jelentősen növelhető a gyógyulás esélye. Ezek megkönnyítik a betegség embert próbáló időszakát a gyermek és a család számára is, így gyorsabb és teljesebb a testi-lelki felépülés.Egy gyerek se legyen egyedül a kórházban!
Kórházban lenni senkinek sem könnyű - főleg egy kisgyereknek, aki még nem érti, mi történik vele. Amikor minden olyan félelmetes, a szülő az egyetlen biztos pont! Akihez odabújhat, aki fogja a kezét. Aki akkor is tudja, hol fáj és mire van szüksége, ha olyan pici, hogy még nem tudja elmondani.Az ukrajnai menekülteknek segítenek, de nem feledkeztek meg róla, hogy itthon is nagy a baj!
Ukrajna orosz inváziója soha nem látott menekülthullámot indított el. Az ENSZ legfrissebb adatai alapján megközelítőleg 5,2 millió fő menekült el Ukrajnából a február 24-ei orosz támadások óta, ebből Magyarországra több mint félmillió fő érkezett. A Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége aktívan részt vesz a menekültek megsegítésében, hiszen morális kötelességüknek tartják, hogy támogatást nyújtsanak a bajba jutottaknak."A Krisna templomok 15 km-es körzetében ne legyen éhező ember"
Indiai mesterük könyörületességről szóló tanítását komolyan véve a hazai Krisna-hívők 30 éve hozták létre az Ételt az Életért Szegényélelmezési Programot hazánkban. Három évtized alatt hétmillió adag ételt osztottak ki a rászorulóknak.12 |