
Adományozás

.png)

A „titkos összetevő”, avagy milyen körülmények között gyógyulnak a daganatos gyermekek
A legtöbb olyan felnőttben, aki gyermekként hosszabb időt kórházban töltött, élénken élnek ennek az időszaknak az emlékei. Távolság a szülőktől, csupa ismeretlen ember, rideg környezet, szörnyű koszt, magány és zavarodottság. A szülőkben pedig a lelkiismeret-furdalás és szomorúság, hogy magára kellett hagyniuk legféltettebb kincsüket. Szerencsére ma már más a helyzet a gyermekonkológián: minden a gyerekekért és családjukért történik.
.jpg)
Példátlan orvosi összefogás a daganatos gyermekekért!
Ugye mindannyian azt szeretnénk, hogy a lehető legjobb kezelést kapjuk meg mi magunk, vagy szerettünk egy komolyabb betegség esetén? De valljuk be, nagyon sok múlik azon hol és mikor ér utol minket az a betegség. Sajnos a legtöbb esetben nem mindegy melyik kórházba, milyen felszereltségű osztályra, vagy éppen milyen orvoshoz kerülünk. Akár teljesen más esélyekkel is indulhatunk az ország két pontján. Erre találtak megoldást a magyar gyermekonkológusok..jpg)
Tovább élni egy súlyos betegség árnyékában
„Sok év után is nehezen hiszem el, hogy a kisfiam egészséges.” - vallja be Csabi anyukája. Több mint 7 év telt el azóta, hogy a kisfiú újszülött korában csontvelő-transzplantáción esett át. Örökletes immunhiányos betegséggel született, ez a beavatkozás volt az egyetlen lehetősége az életben maradásra.
Ezzel a 10 dologgal segíthetjük a súlyos beteg gyermekek családját!
Varázsszer, ami pár nap alatt meggyógyítja a daganatos betegséget? Erre sajnos még várni kell. Nincs egyetlen csodaszer. Van azonban 10 dolog, amivel jelentősen növelhető a gyógyulás esélye. Ezek megkönnyítik a betegség embert próbáló időszakát a gyermek és a család számára is, így gyorsabb és teljesebb a testi-lelki felépülés.
Egy gyerek se legyen egyedül a kórházban!
Kórházban lenni senkinek sem könnyű - főleg egy kisgyereknek, aki még nem érti, mi történik vele. Amikor minden olyan félelmetes, a szülő az egyetlen biztos pont! Akihez odabújhat, aki fogja a kezét. Aki akkor is tudja, hol fáj és mire van szüksége, ha olyan pici, hogy még nem tudja elmondani.
Az ukrajnai menekülteknek segítenek, de nem feledkeztek meg róla, hogy itthon is nagy a baj!
Ukrajna orosz inváziója soha nem látott menekülthullámot indított el. Az ENSZ legfrissebb adatai alapján megközelítőleg 5,2 millió fő menekült el Ukrajnából a február 24-ei orosz támadások óta, ebből Magyarországra több mint félmillió fő érkezett. A Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége aktívan részt vesz a menekültek megsegítésében, hiszen morális kötelességüknek tartják, hogy támogatást nyújtsanak a bajba jutottaknak.


.jpg)
"A Krisna templomok 15 km-es körzetében ne legyen éhező ember"
Indiai mesterük könyörületességről szóló tanítását komolyan véve a hazai Krisna-hívők 30 éve hozták létre az Ételt az Életért Szegényélelmezési Programot hazánkban. Három évtized alatt hétmillió adag ételt osztottak ki a rászorulóknak.

„Azokhoz szólunk, akik javítani szeretnének az életminőségükön”
Több szempontból is meghatározó volt a tavalyi év a Buddhista Misszió Magyarországi Árya Maitreya Mandala Egyházközösség számára – mondja Hargitai Gábor rendtag. Idén is komoly terveik vannak, miközben az alapvető értékeik változatlanok.


Sünitől a hattyúig mindent gyógyítanak a Pro Canibus segítségével
A 2000 óta működő Pro Canibus Alapítványnak a latinból származó elnevezése (pro canibus = a kutyákért) arra engedhet következtetni, hogy a szervezetnél csak kutyákat mentenek, ez azonban nagyon nem így van. A gyógyítás mellett ráadásul több más fontos társadalmi munkát is végeznek.
Újra el tudjuk hinni, hogy az élet szép, és nem a kórházfalak között zajlik
„Az egész egy egynapos lázzal kezdődött” – kezdi történetüket Eszter, a most 10 éves Niki anyukája. Bár embert próbáló küzdelem várt rájuk, ők ebben az időszakban is igyekeztek megtalálni a jót, ami miatt még egy életet fenyegető betegség közepette is szerencsésnek érezhették magukat. Például azért, mert így Niki eljuthatott a Bátor Táborba.
12 |
![]() |